Mobil +420 606 618 094

Facebook Tweet Rss

Tipy pro správnou kondici a nejrozšířenější námitky a výmluvy

Bez cukru se hubne lépe

To je částečná pravda. Pokud jsme vždy holdovali sladkostem a přestaneme je jíst, začneme i hubnout. Otázkou zůstává, jak dlouho nám vydrží nadšení nejíst oblíbenou čokoládu, když si ji každý kolem dopřává. Tělo však cukry potřebuje k tomu, aby fungovalo, proto bychom cukr neměli vynechat úplně. 

Cvičení hubnutí nepomáhá

Velká chyba. Pohyb samozřejmě pomáhá hubnutí. Zvyšuje výdej energie. Je však důležité vědět, co cvičit. Také bychom měli cvičit dostatečně často, intenzivně a dlouho. Pokud cvičíme pouze 10 minut denně nějaké běžné cviky ze školy, je vynaložené úsilí v podstatě zbytečné. Tuky se začnou spalovat až po půlhodině intenzivního cvičení! Navíc svaly jsou těžší než tuky! Záleží na tom, jestli chceme posílit svaly nebo shodit tuky. Všeobecně se ví, že čím více máme svalové hmoty, tím lépe a rychleji se tuky spalují. Je třeba vědět, že takovým plaváním hodně posilujeme svaly. Při častém pohybu ve studené vodě se ale budou tuky více ukládat. Vhodná je teplota vody okolo 30C. Proto je třeba plavání kombinovat s jiným sportem.

Začnu hodně cvičit a zhubnu

V tomto případě je na místě spíše opatrnost. Hubnutí bez pohybu a cvičení sice nejde, ale pokud nemáme dostatečnou kondici koledujeme si o problémy. Nevhodné cvičení nebo přílišné zatížení některých částí těla poškozuje kloubní systém, kosterní systém a hlavně způsobuje křeče. Hlavně ale způsobuje fyzické vyčerpání. Kondici je třeba zvyšovat postupně a rovnoměrně.

Kdo hubne, musí hladovět

Největší chyba, která se dělá. Hlad je přítel obezity! Vždy je třeba jíst a to častěji a menší dávky. Samozřejmě se musí nad jídelníčkem přemýšlet. Někomu může vyhovovat méně časté jídlo, ale je třeba hlídat si vyváženost jídelníčku. Navíc hladovění dělá z hubnutí velké utrpení a člověk pak všechno spíše vzdá. Hlad tělo oslabuje, takže si koledujeme o velké zdravotní potíže.

Já prostě nemůžu zhubnout

To také není pravda. Tedy pokud nevážíte 45 kilo. Většinou se ukáže, že při hubnutí děláme chybu. Sice jíme málo, ale většinou ke zdravému jídlu hodně mlsáme. Nebo sice jíme zdravě, ale energetický výdej je menší než příjem.

Nadváhu/obezitu jsem zdědil/a

Spousta lidí poukazuje při své nadváze nebo obezitě, že to mají v genech a nic s tím nemůžou dělat. To je ale velký omyl. V takových případech se dědí spíše špatný životní styl, odpor ke sportu nebo pohybu a hlavně špatné stravovací návyky. Tohle všechno se však dá odstranit. Stačí jen chtít. Jen u minima lidí se prokáží opravdové zdravotní problémy nebo dědičnost. Většinou pak zdravotní problémy přicházejí s nadváhou.

Od pěti večer se nesmí jíst

Tohle je veliký nesmysl. Důležité je nejíst 2 - 3 hodiny před spaním. Večeře by měla být lehká a spíše obsahovat bílkoviny než sacharidy. Pokud vstáváme v 8 ráno a spát chodíme v jedenáct, je nesmysl trápit organismus hlady, když to není potřeba. Klidně si můžeme dát lehkou večeři třeba v osm večer.

Stačí jíst zdravěji a na množství nezáleží

Velký omyl! Většina rostlinných tuků a tmavého celozrnného pečiva má stejnou energetickou hodnotu jako živočišné tuky a světlé pečivo. Liší se v tom, že obsahují zdravější živiny. Také velmi oblíbené džusy jsou velmi kalorické, proto si je ředíme. Jíme sice zdravěji, ale energetický příjem je stejný. Takže bez pohybu stejně nezhubneme.

 

Doporučení: Přestaňte myslet na výmluvy a začněte pracovat na svém cíli tak, abyste už příští týden zhubli první kilogram, nebo první centimetry. Vaše postava snů je na dosah.

1. Výmluva: To bych se musel(a) vzdát oblíbených jídel. 

Skutečnost: Klíčové je jíst v rozumném množství. V našem programu můžete stále jíst oblíbená jídla a přitom hubnout.  

2. Výmluva: To bych musel(a) cvičit a to nemám čas.

Skutečnost: Cvičení je samozřejmě vždycky dobré pro Vaše tělo, ale není nutné pro hubnutí s naším programem.  

3. Výmluva: Nemohu zhubnout kilogramy, které jsem nabrala po narození dítěte.

Skutečnost: Samozřejmě je o něco obtížnější hubnout po porodu, ale správná výživa a mírná změna stravovacích návyků vás dovede k optimální postavě. Navíc dobrá výživa Vám vrátí spoustu energie a kondice, kterou s dítětem budete potřebovat.  

4. Výmluva: Pokud zhubnu vždy zase naberu.

Skutečnost: Pokud nezměníte stravovací návyky pochopitelně znovu naberete. Ale s naším programem správné výživy je jednoduché udržet si váhu navždy a přitom si zlepšit zdraví.  

5. Výmluva: Nemám tisíce na utrácení za diety.

Skutečnost: Nadváha Vás nebude stát tisíce, ale do budoucnosti desetitisíce. Naopak naše programy Vám dokonce mohou ušetřit peníze!  

6. Výmluva: Když budu jenom míň jíst, tak zhubnu taky.

Skutečnost: Pokud by to byla cesta k optimální váze, už by byly milióny lidí co touto cestou zhubli. Ale menší dávky živin vedou k horší kondici a zdravotním problémům, navíc organismus začne hubnutí bránit, aby se připravil na horší časy S naším programem budete naopak dostávat vše co potřebujete a tím půjde Vaše kondice i energie nahoru.

 

Všechno souvisí se vším. Mějte to na paměti, když usedáte k jídlu.

 


  Copyright © 2000-2012 Healthy Life_MR. Všechna práva vyhrazena.
Poslední aktualizace: 23. 08. 2013, 18:42:50 +0200 -
Design © 2011 Jaroslav Vimr·